Aktualności
Powiat
Charakterystyka powiatu
Dzieje powiatu
Organy Powiatu
Turystyka
Zabytki
Zdrowie
Karta Praw Pacjenta
Uprawnienia kombatantów i ich rodzin
Wykaz świadczeniodawców POZ
Specjalistyczna opieka ambulatoryjna
Wykaz aptek w Powiecie Szczycieńskim
Rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych w Powiecie Szczycieńskim w roku 2015
Harmonogram dyżurów aptek ogólnodostępnych w porze nocnej niedziele święta i inne dni wolne od pracy w 2015 roku
Opieka Społeczna
Wykaz instytucji oraz placówek świadczących pomoc rodzinie
Wykaz placówek pomocy społecznej
Przydatne linki
Sport
Baza Noclegowa Powiatu
Archiwum
Ogłoszenia
Kontakt
BIP


Zaprzyjaźnione samorządy


Narada roczna w KPPSP Szczytno

    1135 zdarzeń, z czego 394 pożarów – tak wygląda w dużym skrócie statystyka interwencji strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. 25 lutego 2011 r. rycerze św. Floriana  podsumowali miniony rok służby.
    W naradzie, oprócz oficerów i strażaków ze szczycieńskiej komendy, wzięli udział wojewoda Marian Podziewski, starosta Jarosław Matłach, przewodnicząca rady powiatu Jolanta Cielecka, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu oraz Komendant Warmińsko-Mazurskiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jan Słupski.
    W ubiegłym roku strażacy interweniowali w związku z 1135 zdarzeniami ( wzrost o 34 w porównaniu z rokiem 2009), z czego 394 to pożary (405 w 2009 r.), pozostałe zagrożenia miejscowe 696 ( 650 w roku 2009). Zanotowano także 45 fałszywych alarmów, których liczba jest porównywalna z rokiem 2009 – 46. Najwięcej wyjazdów strażacy zanotowali w kwietniu, (wypalanie traw), miesiącach letnich (wzmożony ruch turystyczny) oraz grudniu ( sezon grzewczy). Łącznie wszystkie zdarzenia pochłonęły 18 ofiar śmiertelnych (w zeszłym roku 23), oraz 186 osób rannych (w 2009 123). W akcjach obrażenia odniosło 2 strażaków.
Jednostki OSP z terenu Powiatu zarejestrowane w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym (KSRG) interweniowały 516 razy (472 w 2009), z czego najaktywniej działały OSP Pasym (109) oraz OSP Dźwierzuty (96). Pozostałe jednostki OSP zanotowały łącznie 209 interwencji (146 w 2009), z czego najaktywniej działały jednostki OSP Gminy Szczytno tj. Szymany i Płozy (po 27 interwencji) oraz Olszyny (24).
    Jak co roku referujący działalność komendant PSP w Szczytnie mł. bryg. Mariusz Gęsicki mógł pochwalić  się wieloma osiągnięciami.  Szczycieńska komenda  jest  doskonale „wyposażona” pod względem zasobów ludzkich jak również sprzętu. Do najbardziej spektakularnych sukcesów KPPSP można zaliczyć drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sportach Pożarniczych, zaś jeżeli chodzi o sprzęt, nasza jednostka jest jedną z najlepiej wyposażonych w województwie. Działalność strażaków zyskała uznanie zarówno wojewody Mariana Podziewskiego, jak również komendanta Jana Słupskiego, którzy w bardzo ciepłych słowach podsumowali  sprawozdanie ze służby szczycieńskiej jednostki.

   


Warto Wiedzieć
Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookiesKalendarz Starosty
GIS
Nie daj się oszukać - sprawdz paragon
8. Szczycieński batalion radiotechniczny

12-100 Szczytno, ul. Sienkiewicza 1, tel. 089 624 70 00, e-mail: sekretariat@powiat.szczytno.pl, www.powiat.szczytno.pl
Powered by DoIT  Designed by SOC
Ostatnia aktualizacja strony:
Czwartek 27.08.2015